Komando
Açıklama: Jandarma Komando Birlikleri

Savaş sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na katılan Jandarma Komando birlikleri; barış sırasında da, günümüzde olduğu gibi Jandarma Karakol ve İlçe Jandarma Komutanlıkları'nın kapasitesini aşan durumlarda; toplumsal olaylara müdehale terörle mücadele ve iç güvenlik harekatlarının icrasında büyük bir yükü taşırlar. Jandarma Komando birlikleri, Jandarma Asayiş Komando birlikleri ve Jandarma Özel Harekat birlikleri (Alay bünyesinde kurulan ve rütbeli personelden oluşan A Timi, Tabur seviyesinde teşkilatlandırılan ve ağırlıklı olarak Jandarma Uzman Çavuş ve Uzman Jandarma Çavuşlardan oluşan B Timi ve komando eğitimi verilen erbaş ve erlerden seçilerek tekrar 3 ay eğitimi müteakip görev yerlerine dağıtılan C Timi) Jandarma Teşkilatı bünyesinde kurulmuş komando birlikleridir.

Manisa-Kırkağaç 6.Jandarma Komando Eğitim Alayı ile İzmir - Foça 7.Jandarma Komando Eğitim Alayı halk arasında en çok bilinen Jandama Komando eğitim birimleridir.

Piyade Komando Birlikleri [değiştir]

Dağ ve Komando birlikleri ile Paraşütçü Komando birlikleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde teşkilatlandırılmış birliklerdir. Jandarma Komando birliklerinden farklı olarak; branşlarına göre paraşüt, dağcılık, yakın dövüş gibi eğitimler alırlar. Savaş sırasında konvansiyonel harp faaliyetlerinde, barışta da İç Güvenlik Heraktlarında kullanılabilmektdir.

Isparta-Eğirdir bolu komando tugayı Dağ ve Komando Tugayı ile Kayseri Hava İndirme Tugayı halk arasında en çok bilinen eğitim birimleridir.
Anahtar Kelimeler: Asker, Komando, AskeriÖnceki Resim Resmin Adı : Komando
Komando

Paylaş
Sonraki Resim

Önceki Resim:
Operasyona Hazırlanan Komandolar  
 Sonraki Resim:
Komando Şiiri


 

Anasayfa / Asker Resimleri / Komando Resimleri / Komando En Güzel Resimler | Yeni Resimler  
Design by 7dana.com  


resim güzel resimler Gizlilik