AK - 47
Açıklama: AK-47, Otomatik Kalaşnikof tüfeği. 1947 model bir Sovyet saldırı tüfeğidir. 1947 yılında Mikayil Kalaşnikov tarafından tasarlanmış ve IZH firması tarafından üretimine başlanmıştır. 7.62x39 mm'lik Sovyet mermisi kullanır. Dünya üzerinde 100 milyondan fazla AK-47 vardır.

AK-47'ler o günkü tüfeklerin aksine uzun değil kısa tasarlanmışlardır ve kısa mesafelidirler. Üretimi ve bakımı ucuzdur. Güvenilirliğini birçok kereler kanıtlamıştır. Tekli ve tam otomatik atış yapabilir.

AK-47'ler Türk Ordusu tarafından da kullanılmaktadır. PKK ile çatışmalarda ele geçirilen AK-47'ler Türk ordusu bünyesine katılmıştır.

Yapım maliyetinin yanında diğer silahlara göre 5-6 kat daha yüksek kalitededir, çok dayanıklıdır (sudan, çamurdan, kumdan etkilenmez) çok nadir tutukluluk yapar. Atış hızı (10 mermi/sn), kullanım kolaylığı (hafifliği), her şartta kullanılabilmesi (kum, su, çamur), sıcak temasta olan etkisi (112 m) ve aynı özelliklere sahip bir silahtan daha ucuz olması sebebiyle dünyada en fazla kullanılan silahlardandır.
wikipedia.org
Anahtar Kelimeler: Silah, Tüfek, Kalaşnikof, AK47Önceki Resim Resmin Adı : AK - 47
AK - 47

Paylaş
Sonraki Resim

Önceki Resim:
Acayip Bişey  
 Sonraki Resim:
Kalaşnikof Resimleri


 

Anasayfa / Silah Resimleri / Tüfekler - Tüfek Resimleri / Kalaşnikof Resimleri / AK - 47 En Güzel Resimler | Yeni Resimler  
Design by 7dana.com  


resim güzel resimler Gizlilik