Titanic'in Batma Anından Bir Sahne
Açıklama: Gemi,su üstünde yüzen, insan ve yük taşımada kullanılan büyük tekne.

Genel kullanımda sözcük bir kaynaktan daha büyük herhangi bir tekneyi tanımlarsa da, günümüzdeki anlamıyla gemi sözcüğü, açık denizde ya da iç denizlerde kullanılmak için yapılmış büyük tonajlı, güverteli tekneleri belirtir.

Yolcu gemileri
20. yüzyıl'ın ilk yarısında büyük yolcu gemileri okyanuslara egemen olmuşlardı. İngiltere, okyanus seferlerinin çoğunu uzun süredir denetimi altında tutmaktaydı. Ama yüzyılın ikinci çeyreğinde Fransız, İtalyan ve ABD denizyolları, çok daha süratli ve daha lüks gemilerle rekabete başladılar. Bununla birlikte, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra hava yolculuğunun gelişmesi, hem de SS United States in 1952'de okyanusu 3 gün, 10 saat 40 dakikada aştığı sırada, yolcu gemilerinin saltanatına son verdi.

Yirmi yıl içinde büyük yolcu gemilerinin çoğu hizmet dışı kaldı. Geriye kalanlar da ya gezinti gemisi olarak kullanıldı ya da yüzer müze olarak havuza çekildi (Kaliforniya Long Beach'teki Quenn Mary transatlantiği gibi).
Anahtar Kelimeler: Gemi, Büyük, Yolcu, Gemisi, ResimleriResmin Adı : Titanic'in Batma Anından Bir Sahne
Titanic'in Batma Anından Bir Sahne

Paylaş
Sonraki Resim

   Sonraki Resim:
Çok Büyük


 

Anasayfa / Gemi Resimleri / Yolcu Gemisi Resimleri / Titanic'in Batma Anından Bir Sahne En Güzel Resimler | Yeni Resimler  
Design by 7dana.com  


resim güzel resimler Gizlilik