Edirne Trakya Üniversitesi Resimleri
Açıklama: Trakya Üniversitesi, Edirne merkezli bir devlet üniversitesi.

20 Temmuz 1982’de kuruluşunu tamamlayan Trakya Üniversitesi 3 ilde öğretim yapmaktadır. 8 fakültesi, 3 enstitüsü, 4 yüksekokulu, 20 meslek yüksekokulu, 1 konservatuvarı, 14 uygulama ve araştırma merkezi, 1 anaokulu, 4 bölümü ve 30 bin öğrencisi vardır. Trakya Üniversitesi Türkiye'nin Balkanlarla olan ilişkilerinin geliştirilmesinde bölge üniversitesi rolünü üstlenmiştir.

Sadece bilimsel gelişmelerle değil; kültürel, sanatsal ve sportif başarılarla da adından söz ettiren Trakya Üniversitesi, Trakya Bölgesi’nde kara, su, toprak kirliliği başta olmak üzere çevre problemlerini araştırmak, kontrol etmek, çözüm önerileri üretmek amacı ile sanayi çevreleri, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları ile görüşmelerde bulunan ve Ergene Havzası Çevre Düzeni Planı Projesini başarıyla tamamlayıp Çevre Bakanlığı’na sunan, Avrupa Konseyi 2004 Yılı Avrupa Müze Ödülü ile müzecilik anlamında çok ciddi adımlar atan ve ülkemizin tüm dünyada adının duyulmasında etkin rol oynayan bir üniversitedir; ayrıca Türkiye’de ilk defa öğrenci temsilciliği seçimi yapılan üç üniversiteden biridir. Araştırma Görevlisi ve Öğrenci Temsilciliği Sistemi ile seçilen öğrenciler ve araştırma görevlileri senato ve yönetim kurullarında öğrencilerin ve araştırma görevlilerinin fikirlerini ve isteklerini iletme olanağına sahiptir.

Trakya Üniversitesi, 8 Aralık 2004 tarihi itibarı ile 126 profesör, 45 doçent, 291 yardımcı doçent, 60 öğretim görevlisi, 82 okutman, 609 araştırma görevlisi, 56 uzmandan oluşan toplam 1497 akademik personeli ve 1272 idari personeli ile öğrencilerin eğitimlerini sürdürmelerini sağlamaktadır.

Akademik birimler

Fakülteler

* Tıp Fakültesi
* Fen Edebiyat Fakültesi
* Mühendislik Mimarlık Fakültesi
* Eğitim Fakültesi
* İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi
* Tekirdağ Ziraat Fakültesi ( 2006 yılından itibaren Namık Kemal Üniversitesi'ne bağlanmıştır.)
* Teknik Eğitim Fakültesi ( 2006 yılından itibaren Namık Kemal Üniversitesi'ne bağlanmıştır.)
* Çorlu Mühendislik Fakültesi ( 2006 yılından itibaren Namık Kemal Üniversitesi'ne bağlanmıştır.)
* Güzel Sanatlar Fakültesi

Enstitüler
* Fen Bilimleri Ens.
* Sağlık Bilimleri Ens.
* Sosyal Bilimleri Ens.

Yerleşkeler
* Ayşekadın Yerleşkesi
* Güllapoğlu Yerleşkesi
* Prof.Dr. Ahmet Karadeniz Yerleşkesi (Müh. Mimarlık Fakültesi)
* Tekirdağ Yerleşkesi (Bu yerleşke 2006 yılı itibariyle Trakya Üniversitesinden ayrılıp,Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine bağlanmıştır.)

wikipedia.org
Anahtar Kelimeler: Üniversitelerimizin, Resimleri, Fotoğrafları, Edirne, Trakya, Üniversitesi, Resimleri, Fotoğrafları, Kampüs, ManzaralarıResmin Adı : Edirne Trakya Üniversitesi Resimleri
Edirne Trakya Üniversitesi Resimleri

Paylaş
Sonraki Resim

   Sonraki Resim:
Tıp Fakültesi


 

Anasayfa / Diğer Kategoriler / Üniversite Resimleri / Trakya Üniversitesi Resimleri / Edirne Trakya Üniversitesi Resimleri En Güzel Resimler | Yeni Resimler  
Design by 7dana.com  


resim güzel resimler Gizlilik