Bayrak resim - Fransa Bayrağı
Açıklama: Bayrak, bir ülkeyi veya kurumu temsil eden renkli kumaştır. Genellikle uzun bir sopa veya direğin ucunda salınırlar. Her ülkenin bağımsızlığını simgeleyen bir bayrağı vardır.

Bayrak sözcüğünün aslı, "batrak"tır. Batıraktan yani batırmaktan gelir. Eski Türkler'de toprağa saptanan, "batırılan" mızrağın üzerine hanedanlığı temsil eden renklerde kumaşlar, ipler vb. asılırdı. Mızrağın ucuna da altın veya değerli madenlerden kurt başı gibi kağanlık alameti takılırdı. "Toprağa batırılan mızrak" anlamındaki bayrak sözcüğü, zamanla " dalgalanan milli simge" ye kaymıştır.

Bayraklar ilk zamanlarda sadece sinyalleşmek için kullanılmıştır. Ülkelerin kendilerine bayrak belirlemesi ise, savaşlarda tarafların bir birlerini ayırt edebilmeleri için, orta çağ başlarında ortaya çıkan bir olgudur. Kristof Kolomb zamanında, her geminin hangi ülkeye bağlı olduğunu gösterir bir bayrak taşıması zorunlu tutulmuştur ve bunun sonucunda, günümüzdeki bayrak sistemi ortaya çıkmıştır.
Anahtar Kelimeler: Bayrak, Resimleri, Ülke, Bayrakları, Fransa, Bayrağı, Resimleri, FotoğraflarıÖnceki Resim Resmin Adı : Bayrak resim - Fransa Bayrağı
Bayrak resim - Fransa Bayrağı

Paylaş
Sonraki Resim

Önceki Resim:
Bayrak resimleri- Belçika Bayrağı  
 Sonraki Resim:
Bayrak resimleri- Japon Bayrağı


 

Anasayfa / Diğer Kategoriler / Bayrak Resimleri / Bayrak resim - Fransa Bayrağı En Güzel Resimler | Yeni Resimler  
Design by 7dana.com  


resim güzel resimler Gizlilik