Otlaktaki Koyun Sürüsü
Açıklama: Ev hayvanı olan koyunlar, tahminen ev köpeğinin yanında en eski ev hayvanlarıdırlar, ve 6000 ila 8000 yıl evvel evcilleştirilmişlerdir. Gevişgetirenler ailesinin tür olarak en zengin familyasıdır. Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve özellikle Afrika'da yayılmışlardır. Güney Amerika'ya ve Avustralya'ya insan eliyle ulaşmışlardır. Farklı biyotoplarda, özellikle steplerde, dağlık kesimlerde, az da olsa ormanlarda bulunurlar. Bitkisel besinlerle beslenirler, sürü oluşturma eğilimleri çok yüksektir.
Sütünden, yününden yararlanılan uysal hayvanlardır. Burun kısımları çıplak ve nemli, vücutları kalın tüylerle kaplıdır. Erkeklerde herzaman bir çift boynuz bulunurken, dişilerde bazen bulunur. Boynuzlar üzerindeki boğumlar yaş hesaplamasında kullanılır. Vücutlarında ekstra kıl oluşumları bulunur. Yılda 2 kez ve her defasında 1-3 yavru doğururlar. Gebelik süreleri 5-11 aydır. Koyunların ömürleri 10 ila 12 yıl arasıdır.
Anahtar Kelimeler: Hayvan, Resimleri, En, Güzel, Koyun, Resimleri, Otlayan, Koyun, Sürüsü, ResimleriÖnceki Resim Resmin Adı : Otlaktaki Koyun Sürüsü
Otlaktaki Koyun Sürüsü

Paylaş
Sonraki Resim

Önceki Resim:
Merinos Koç  
 Sonraki Resim:
Sevimli Kuzucuklar


 

Anasayfa / Hayvan Resimleri / Koyun - Koç - Keçi Resimleri / Otlaktaki Koyun Sürüsü En Güzel Resimler | Yeni Resimler  
Design by 7dana.com  


resim güzel resimler Gizlilik