Yavru Penguen Ve Babası
Açıklama: Penguen, Spheniscidae familyasını oluşturan, uçamayan, dimdik ayakta durabilen, perde ayaklı deniz kuşlarıdır.

Güney Kutbu, Yeni Zelanda, Avustralya, Güney Amerika, Güney Afrika ve hatta Galapagos kıyılarında yaşarlar. Kuzey Kutbunda bulunmazlar. Büyüklük bakımından 30 - 105 cm. arasında değişik 17 kadar türü bilinmektedir. En irileri olan İmparator penguen 45 kg. ağırlığa ulaşır. Sıcak bölgelere doğru gidildikçe boyları küçülür. Denizlerdeki kabuklular, balık ve mürekkepbalıkları ile beslenirler. Tüyleri kuş tüylerine hiç benzemez. Sırtları siyah veya gri, karın kısımları beyaz ince pulsu tüylerle örtülüdür. Türler birbirinden, başlarındaki renkli tüyleriyle ayrılır. Kuyrukları kısa ve ayakları vücutlarının gerisinde olduğundan rahatlıkla dimdik ayakta durabilirler. Denizde, saatte 10 deniz mili hızla yüzebilirler. Hatta gerektiğinde bu hızlarını iki katına çıkarabilirler.
Anahtar Kelimeler: Penguen, Resimleri, Penguen, Fotoğrafları, En, Güzel, Penguen, Resimleri, Penguen, ResmiÖnceki Resim Resmin Adı : Yavru Penguen Ve Babası
Yavru Penguen Ve Babası

Paylaş
Sonraki Resim

Önceki Resim:
Minik Şey:)  
 Sonraki Resim:
Penguenler


 

Anasayfa / Hayvan Resimleri / Penguen Resimleri / Yavru Penguen Ve Babası En Güzel Resimler | Yeni Resimler  
Design by 7dana.com  


resim güzel resimler Gizlilik